TwitFly’da Tweet Zamanlama Dosyası Nasıl Oluşturulur?

TwitFly

24.08.2022 00:37:42

Araçta yazdığı üzere “Seçeceğiniz klasör içerisindeki not defteri dosyaları tespit edilerek içerisinde yazanlar zamanı gelince tweet olarak paylaşılır. Not defteri dosyası adı ile aynı ada sahip 30 saniyeyi geçmeyen video (.mp4) ve 5 mbtan küçük fotoğraflar (.jpg|.jpeg) tweete ek olarak paylaşılır.” yapılmaktadır. Bu nasıl yapılır görsel ve sıralı bir şekilde inceleyelim.

1-) Öncelikle yeni bir boş klasör oluşturalım.

2-) Klasör içerisinde boş alana sağ tıklayıp Yeni > Metin Belgesi yapıp not defteri dosyasını oluşturalım.

3-) Oluşturduğunuz not defteri dosyası adını girip not defteri dosyasını açalım. Not defteri içerisine tweetimizi girip Dosya > Kaydet yapalım.

4-) Birden fazla tweet zamanlamak istiyorsak 2 ve 3 numaralı işlemleri tekrarlamamız gerekmektedir.

5-) Eğer tweetimize fotoğraf veya video dahil etmek istiyorsak klasörümüze fotoğrafı veya videoyu atıp adını paylaşmak istediğimiz tweetin not defteri dosyası ile aynı yapmalıyız.

6-) Ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere iki numaralı tweet ve üç numaralı tweet için fotoğraf; sekiz numaralı tweet için video ekledim.

7-) Klasörümüzü hazırladıktan sonra TwitFly ‘da Tweet Zamanlama Dosyası Oluştur aracını açalım ve klasörümüzü seçelim.

8-) Klasörü seçtikten sonra zamanlama ayarlamasını yapalım ve paylaşım dosyamızı oluşturalım.

 İlk Tweet Paylaşılma Tarihi, ilk sıradaki tweetin paylaşılacağı tarihtir. İleri tarihli olması gerekmektedir.

İki Tweet Arasındaki Süre, paylaşılan bir tweet sonrası diğer tweetin atılması için beklenilecek süredir. Bunu saniye, dakika veya saat biçiminde ayarlayabilirsiniz.

Paylaşım Yapılacak Saat Aralığı ise paylaşımların olacağı saat aralığıdır. 24 saat yapmak istiyorsanız 00.01 – 23.59 olarak ayarlamalısınız. İlk saat kutucuğu ikinci saat kutucuğundan büyük olamaz.

9-) Tweet Zamanlama Dosyasını Çalıştır aracında İçeri Aktar butonuna tıklayıp oluşturduğumuz dosyayı seçelim. Seçimi yaptıktan sonra tweetler araçta görünecektir. Daha sonra zamanlayıcı başlat yapıp aracı çalıştıralım. Tweet zamanı geldiğinde ilk tweet paylaşılacaktır.

*** Sadece fotoğraf veya video zamanlamak istiyorsanız 3 numaralı adımda not defteri dosyası içeriğini boş bırakabilirsiniz.