Instagram Kronolojik Listeleme Güncellemesi

Sosyal Medya

24.03.2022 21:39:53

Instagram akışında gönderiler Instagram'ın algoritmasına göre kişiselleştirilmiş olarak sıralanıyordu. Kurmuş oldukları algoritma sayesinde "sözde" sizin en hoşunuza gidecek içerikleri gösteriyordu. Bunu gösterirken de tarih kavramı maalesef yoktu. Dolayısı ile anasayfanızda 3 gün önceki gönderiyi bile defalarca görmek mümkündü.

Instagram dün yaptığı duyuruya göre anasayfaya 3 seçenek ekledi.
1️⃣ Varsayılan Sıralama (Instagram'ın standart algoritması. İlk açtığınızda yine bu gelecek.)
2️⃣ Kronolojik Sıralama (Takip ettiklerinizin gönderileri yeniden eskiye sıralanacak.)
3️⃣ Favori Sıralama (Takip ettiklerinizden favorilere eklediğiniz kişilerin paylaşımları görünecek.)

Bu 3 seçeneklerden en iyisi şüphesiz kronolojik sıralama. Bu sıralamada tüm takip ettiklerinizin gönderilerini yeniden eskiye görebileceksiniz. Bu görüntüleme sadece son 3 günü kapsıyor. 3 günden eski gönderileri bu listelemede görebilmeniz mümkün değildir.

Favori sıralamada ise takip ettiklerinizden sadece favorilere eklediğiniz kişilerin gönderilerini görebileceksiniz. Diğer takip ettikleriniz burada yer almayacak.

Varsayılan sıralama ise Instagram'ın standart listeleme algoritmasıdır. Sizin en ilgi duyduğunuz gönderileri anasayfa akışınızda göstermektedir. Instagram uygulamasını ilk açıldığında yine bu sıralama ile açılacaktır. Sonrasında kullanıcılar üst menüden kendi tercihine göre seçim yapabilecektir.